WebKiller.pl
Znajdź nas na



Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wirus na Steam!
#1
Pewnie wiele osób słyszało już na temat wirusa, który wykorzystuje pliki STEAM. Nazywa się on Trojan.SteamBurglar.1 i jest zdolny do kradzieży naszych itemów z gier takich jak Dota2, TF2 i CS:GO. No dobrze, ale w jaki sposób zostałem "zarażony" tym wirusem ? Odpowiedź jest prosta, każda zarażona osoba nieświadomie wysyła pewną wiadomość, która zawiera link jakiegoś "obrazka". Wiadomości zawsze są pisane w języku angielskim. Wygląda to mniej więcej tak :

Kod:

Hi bro see this ahahhaha **link do zdjęcia**


Oczywiście żadnego zdjęcia tam nie ma, a gdy wejdziemy w podany link to automatycznie pobierzemy wirusa, który "przyczepi się" do naszych plików w komputerze.

Jak to usunąć?

Jest do bardzo proste, wystarczy po prostu użyć dobrego antywirusa. Polecam DR.Web, oni pierwsi zdiagnozowali to i opublikowali dokładny raport na temat tego wirusa. Link do niego dodałem na samym dole mojego postu. Jest to wersja demonstracyjna. Nie trzeba go instalować, bez problemu współpracuje z innymi antywirusami.


Skala problemu jest dość duża, dostałem dzisiaj około 15 wiadomości od różnych znajomych na steam.

Radzę przeskanować komputer kilka razy i zmienić hasła na steam i maila do niego.


http://forum.csleczyca.pl/viewtopic.php?p=42334#42334
Reply


Messages In This Thread
Wirus na Steam! - by RX7 - 17-11-2014, 17:22
RE: Wirus na Steam! - by DethTroll - 17-11-2014, 19:40
RE: Wirus na Steam! - by Konopa - 18-11-2014, 17:01

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)