WebKiller.pl
Znajdź nas na

Streamy: [-]
Polecane
Turniejowe


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aliens vs Predator
#1
Na tę grę długo czekałem. Filmy z tej serii były beznadziejne (mowa o Obcy kontra Predator, a nie o genialnych Obcych czy Predatorach), ale gry zawsze trzymały wysoki poziom. Teraz jest nie inaczej. Gra jest super. Sęk w tym, że nie dzięki jej twórcom. Tej gry wystarczyło nie spierniczyć, by była fajna. I nie spierniczono.

Grając człowiekiem ponownie zimny pot cieknie po policzku – ta gra naprawdę przeraża. Klimat potęguje tradycyjnie już czujnik ruchu, który pika równo z twoim sercem. Gwarantuję, że osoby wrażliwe na to, co się dzieje na ekranie (np. ja), będą miały równo zsynchronizowane z nim bicie serca. Im bliżej są Obcy, tym szybsze tętno.  Z kolei Obcy tradycyjnie jest już brutalnym i prymitywnym mordercą. Ponownie, zupełnie jak w poprzednich częściach, Xenomorph potrafi chodzić nie tylko po podłodze, ale i po ścianach, co pozwala graczowi na taktyczne rozplanowanie swoich mordów. Predator z kolei… jest nudny. Nic się nie zmieniło w porównaniu do poprzednich części. Zarówno wątek fabularny, jak i sama gra tą postacią zwyczajnie nie wciąga. Nie szkodzi – kampania dla człowieka i dla Obcego to jakieś 15 godzin zabawy. Konsolowy, dobry standard.

Klimat, jak już wspomniałem, jest genialny. Tyle że w 40 procentach to zasługa samej franczyzy, kolejne 40 procent to zerżnięcie wszystkiego z poprzednich części (to nie jest wada), a raptem 20 procent pozostaje dla samej gry. A gra jest wręcz archaiczna. Grafika jest poprawna i nic więcej nie da się napisać. Sterowanie łatwe do opanowania, ale również nieco sztywne. Podobno bardzo fajnie gra się po Xbox LIVE. Nie wiem, nie sprawdzałem.

Podsumowując: jeżeli jesteś fanem Obcego i Predatora – kup. Gra trzyma klimat. Jeżeli masz sporo kasy na koncie – kup. Będziesz się dobrze bawił. Natomiast jeżeli masz mało kasy i zastanawiasz się co kupić i musisz wybrać między tą grą a inną – odpuść sobie. Aliens vs Predator jest „fajne” i nic poza tym. Osobiście czekałbym na jakieś przeceny.

[Obrazek: 7c91d720f7e25d7a7910ab9d46e0df65.jpeg]

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości