WebKiller.pl
Znajdź nas na

Streamy: [-]
Polecane
Turniejowe


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AMA - Dyrus.
#1
Marcus "Dyrus" Hill
[Obrazek: dyrus-tsm-esports-plyrprofile.jpg]

AMA - Ask me anything

0. Informacje.
Po rozegraniu meczów grupowych, toplaner drużyny TSM - Marcus "Dyrus" Hill postanowił zakończyć swoją esportową karierę. Jest to o tyle ważne, że ten zawodnik jako jeden z dwóch na świecie uczestniczył we wszystkich mistrzostwach świata w League of legends. Jest on jednym z najbardziej rozpoznawalnych graczy, jednakże w ostatnich miesiącach jego gra pogorszyła się. Między innymi z tego powodu postanowił zejść ze sceny LoL`a, skupiając się na streamowaniu i aktywności na Youtube. Nie znaczy to jednak, że całkowicie znika z profesjonalnych rozgrywek. Zamierza być jednym z trenerów amerykańskiej drużyny Team SoloMid, komentując z perspektywy osoby 'z zewnątrz' zagrania zawodników.
Z tej okazji Dyrus postanowił -  na łamach serwisu reddit - zorganizować AMA (Ask me anything), czyli odpowiadać na najwyżej punktowane pytania od społeczności.
Link : https://www.reddit.com/r/leagueoflegends...final_ama/
I. Wstęp

Dyrus: Myślę, że zorganizowałem już około 4 lub 5 ama na tym 'subreddicie' (podstrona oficjalnego reddita; przyp. tłum), więc aby zakończyć to wszystko zrobimy jeszcze tą ostatnią.
Jednym z podstawowych pytań, które zostanie zadane prawdopodobnie będzie : "Co będę robił później?". Prawdą jest, że nie wiem do końca co zamierzam zrobić, lecz powiem, co planuję.

Streamowanie, materiały na Youtube a także dobra zabawa i nauczanie o League of Legends. Będę się również starał być tak szczerym jak to jest możliwe bez przekraczania lini kiedy przyjdzie do krytycznej analizy oraz wytłumaczenia wielu punktów widzenia jako były profesjonalny gracz.

Jest również możliwość, że zrobię sobie rok przerwy i wrócę jako sub (osoba rezerwowa w drużynie, zastępująca danego gracza gdy ten nie jest w stanie rozegrać meczu) lub ktoś kto pomaga drużynie będąc 'innym punktem widzenia'. Najprawdopodobniej nie dołączę do innej drużyny jako gracz, ponieważ ta drużyna nie chciałaby mnie, a ponadto TSM jest organizacją której zawdzięczam to wszystko.

Dla społeczności... Prawda jest taka, że nie mam do tego serca ale tak to wygląda jeżeli chodzi o oświadczenie TLDR (Too long didn`t read : Skrót określający streszczenie całego tekstu). Jeżeli chcesz być 'elitarny' przynajmniej wiedz o czym mówisz. Jestem już w internecie od jakiegoś czasu i potrafie radzić sobie z falami nienawiści czy żartami o ultowaniu tanków grając Malphitem (przyp tłum : Ultimate malphite`a powinien być używany na wrogach o wysokim priorytecie, mających stosunkowo mało życia a duży potencjał. Używanie go na Obrońcach uznawane jest w większości sytuacji jako fail), gdyż jest to w 100% racja. Nie byłem w stanie zrobić tego lepiej na scenie, nie mam żadnej wymówki. Jednakże 60% rzeczy które czytam, i uwierzcie mi nie tylko ja z pośród wszystkich pro graczy tak myślę, część ludzi całkowicie nie ma pojęcia o czym piszą. Złe wyniki drużyny są skutkiem złej komunikacji i nieopanowania pewnych taktyk. Myślę, że dzięki konstruktywnej krytyce możemy powrócić na właściwe tory i wszystko wyjaśnić.

Jest jeszcze dużo więcej do powiedzenia, ale zostawię to dla innych pro graczy którzy sami zmagają się z problemami. Kiedy przyjdzie czas na nich, to będzie ich pora by opowiedzieć historię rzeczy które poszły im dobrze lub źle. Zostawię to im, nieważne, czy będzie to doublelift lub ktokolwiek inny, będziecie po prostu musieli poczekać kolejny rok.
Rozczaruję was, ale nie chcę, by moje odejście na emeryturę stało się 'medialnym pogrzebem', potrzeba nam trochę więcej pozytywnego myślenia w zmaganiu się z toksycznymi graczami w kolejce solo.

A więc, zanim wstęp stanie się zbyt długi, jestem tu znowu dla was by odpowiadać na 'pytania o cokolwiek'.

II. Część właściwa.

P : = Pytanie
Dyrus := Odpowiedź Dyrusa.

P : Jaka była twoja relacja z kolegami z drużyny?
Dyrus :Santorin był moim 'kolegą od siłowni'. Nie zawsze mieliśmy o czym rozmawiać, ale podczas wspólnej rozmowy odnosiliśmy się do wielu rzeczy. Szanuje go za jego historię i za jego sześciopak. Jest młody i będzie uczył się bardzo szybko. Jestem bardzo ciekawy jaką osobą stanie się za rok.

Bjergsen był główną postacią. Zachowywał się jak prawdziwy kapitan, mówił wiele właściwych rzeczy, przez co szanowałem go nie tylko jako gracza, ale również jako osobę. Jedyna rzecz która nie podobała mi się u niego był fakt że spóźniał się niemal na wszystko. Jest bardzo zabawny i zawsze wydaje się być 'dziennikarzem reddita'. Gdy coś ważnego się wydarzyło, ogłasza to w bardzo wesoły sposób. Razem z Turtlem (WildTurtle, strzelec TSM`u) stawali się komiczni przy trollowaniu ,śpiewaniu czy wydawaniu dziwnych dźwięków, ale ostatecznie to naprawdę bardzo spoko gość.

Turtle był gościem który przerywał milczenie czy sytuacje niezręczne. Nie ważne co, on zawsze miał coś do powiedzenia, nie ważne jak głupie czy mądre to było. Obecnie jest osobą z którą najłatwiej mi się dogadać w drużynie, ponieważ w większości jemy te same jedzenie, gramy w te same gry i wiele innych rzeczy. Raz go przestraszyłem uderzając w stół i denerwując się podczas sezonu 3 (miałem wtedy inne kłótnie z Reginaldem) jednak kiedy zrozumiał jaką osobą byłem zaczęliśmy się dogadywać. Ostatecznie zacząłem powtarzać te same zwyczaje co Turtle i Bjerg. Turtle jest prostym gościem który po prostu chce się dobrze bawić.

Lustboy był dla mnie nowym doświadczeniem. Jest niezwykle zabawny swoimi memami i uroczym nastawieniem. Było dla mnie niemożliwym denerwować się na niego bo w zasadzie kocham koreańczyków (Lustboy, support amerykańskiej organizacji TSM pochodzi z Korei Południowej). Nigdy nie widziałem wspierającego który 'kerowałby' (carry - nosić; w grach określenie na bardzo dobrą gre pewnej osoby która przyczynia się do zwycięstwa zespołu osoby kerującej) tak silnie jak Lustboy w sezonie 4. Nie gadamy zbyt wiele ale mam same pozytywne odczucia co do niego.

To są moje główne odczucia co do kolegów z drużyny.

P : Witaj Dyrus. Smuto że odchodzisz ale jednakowoż cieszę się że robisz rzeczy które uważasz za słuszne. Zawsze uwielbiałem twoje nastawienie do gry i ogólnie do życia i znalazłem inspirację w Twoim stylu gry.
Kiedy zaczynałem oglądać NA LCS (League championship series) właśnie Regi ustępował miejsca Bjergsenowi. Po tych paru latach/splitach zacząłem myśleć, że skład TSM`u właśnie wtedy ( Ty, OddOne, Bjerg, Turtle i Xpecial) był lepszy niż kiedykolwiek. Jakkolwiek jest to prawda, najlepiej mi się was wtedy oglądało. A więc, moje pytanie :
Jaki - twoim zdaniem - był najlepszy roaster (skład) TSM`u ? Nie pytam o ludzi których lubiłeś najbardziej, ale kiedy czułeś że macie najlepszą synergie ? Dzięki z góry za odpowiedź, powodzenia!
Dyrus :Kiedy Lustboy doszedł sądziłem, że możemy spokojnie sięgnąć po zwycięstwo na 'worldsach' (Mistrzostwa Świata w League of Legends) po bootcampie (Bootcamp - szkolenie, trening, najczęściej wiążący się z wyjazdem i dłuższym pobytem razem z drużyną).
Skrimowaliśmy (graliśmy mecze nie będące ważne formalnie) głównie z Samsung White,  potem skończyło się szczęście i przegrywaliśmy z SK, skończyliśmy grając z nimi i przegrywając wcześnie. Byli niesamowicie silni.

P :Cześć Dyrus! Kiedyś kibicowałem przeciwko wam na turniejach solomid głównie dlatego że wygrywaliście wszystko. Działo się tak do czasu aż zacząłem oglądać twoje streamy. Zobaczyłem twoją poważną osobowość w wywiadach co spowodowało że zaczynałem lubić TSM coraz bardziej. Będę dalej wspierał TSM nawet po twoim odejściu. Powiedziawszy to, mam parę pytań które prawdopodobnie były już wcześniej zadane :
* Jak TSM może poprawić swój shotcalling (przyp. tłum. Shotcalling - wzajemna komunikacja, podejmowanie decyzji, określanie celów podczas gry; shotcalling wiąże się z shotcallerem, czyli główną osobą od wydawania rozkazów) ? Czy TSM musiałby wziąć toplanera który jest w tym dobry ? Czy Bjerg ciągle powinien być głównym shotcallerem w środkowej i późnej fazie gry ? Czy sądzisz że byłoby lepiej gdyby pozwolono mu po prostu zostać graczem dominującym, nie martwiącym się faktem, że powierzono mu rolę głównego głosu w drużynie ?
* Wiem, że dokładnie nie możesz odpowiedzieć na to pytanie, ale czy zamierzasz zostać w społeczności League ? Chciałbyś zacząć poświęcać czas swojej dziewczynie czy zaczniesz streamować 'dom spokojnej starości' z OddOne`m ? (oddone, jako były jungler TSM`u, regularnie streamuje. Gdy Dyrus schodzi ze sceny zaczęło się mówić o wspólnym streamowaniu byłych kolegów z drużyny. Powstała nazwa "Retirement home" - Dom emerytów/spokojnej starości).
Dyrus :: Będę aktywny w społeczności League. Jeżeli chodzi o shotcalling to sądzę, że rolę głównego shotcallera powinien przejąć support i jungler. Jeżeli top laner albo mid laner potrafi shotcallować, to jest to dar i bardzo widoczny talent. Dlatego właśnie sądzę że Marin (koreański top laner grający w SKT) jest najlepszym zawodnikiem na obecnych mistrzostwach świata.

P :Myślę że wielu zastanawiało się co wydarzyło się 'za sceną' po Twojej ostatniej grze na mistrzostwach świata. Czy była to ważna chwila w stylu "Oh, to była nasza ostatnie gra razem" ? I jeżeli możesz, jak się czujesz po roku, który był ostatnim w Twojej karierze ?
Dyrus :Nie wiem do końca jak to określić, ale główną rzeczą przewijającą się w umyśle było "kontrolować emocje". Kiedy wszytko się zakończyło, cała presja odeszła. Jeszcze tego nie zrobiłem, ale chciałbym by wszyscy moi koledzy z drużyny wiedzieli, jak bardzo doceniam ich ciężką pracę.

P :Kogo chciałbyś zobaczyć jako twojego zastępce w zespole ?
Dyrus :Byłbym szczęśliwy widząc na moim miejscu wielu zawodników. Tutaj jest lista 'bez zastanowienia' z wyborami realistycznymi jak i nierealistycznymi :

zionspartan

hauntzer

flame

cabochard

trace

Marin (najlepszy top laner na mistrzostwach świata jak na razie)

ssumday (drugi najlepszy zawodnik na mistrzostwach)

huni

impact

soaz

ziv

Gdybym miał wybierać, wybrałbym mówiącego po angielsku, ale podani zawodnicy są niesamowici jeżeli chodzi o mechanikę/grę, a ten z największą motywacją byłby moim wyborem.
P :Nie ma na liście Quas`a (zawodnik Team Liquid grający na Top lane) ? Słyszałem że bardzo go cenisz jako zawodnika lola.
Dyrus :Zgadza się, ale ten rok był dla niego niezbyt udany, grał poniżej swoich możliwości. On wie, że mógłby grać 10x lepiej i wierzę, że w następnym roku się poprawi.

P :Jak, twoim zdaniem, radzi sobie Regi (były midlaner TSM`u, obecnie menager TSM`u) w zarządzaniu TSM`em ?
Dyrus :Wy pewnie tego nie widzicie, ale ilość pracy którą wykonuje Reginald jest ogromna. Nawet ja czasami nie widzę efektów tej pracy, ale czasami Regi wygląda na takiego, który nie ma wystarczająco dużo czasu na sen. Wynika to z jego pracy, jak również z niej wynika to że często jest w złym humorze.
Lecz w tym rzecz : Za każdym razem, gdy jesteśmy gotowi grać play-offy Regi przychodził i zamieniał nasze piąte miejsce na drugie. Gdyby tego nie robił, dwa razy nie dostalibyśmy się na mistrzostwa świata (poprzednim razem pomogło również dołączenie Lustboy`a, który niesamowicie 'kerował' a także loco który został trenerem).

P :Czy TSM będzie zmieniał 'zarządzanie' po mistrzostwach ?
Dyrus :Bez spoilerów, ale w zasadzie będą zmiany.

P :W jakim momencie Twojej kariery czerpałeś najwięcej radości z gry i miałeś wokół siebie najlepszych ludzi ? Cieszę się że będziesz streamował. Bardzo fajnie oglądało się Twój winstreak z Rumblem.
Dyrus :Sezon czwarty, kiedy grywałem Renektonem, był bardzo zabawny, bo gdy zostawałem zgankowany zabijałem obu (jeżeli zagrałem właściwie).
Ponadto meta (określenie sytuacji panującej w League of Legends, w którym określone są pewne 'najlepsze' taktyki, picki, zagrania. np. meta tanków oznacza, że tanki są najbardziej wartościowe, i pod nich należy budować swoją grę; przyp. tłum) shyvanny, mundo była stosunkowo łatwa dla mnie.

P :Jak dogadywałeś się z pozostałymi członkami drużyny, np. Gleeb`em, Amazing`iem lub Chaox`em i resztą 'emerytowanych' zawodników ?
Dyrus :Gleeb z początku był spoko, ale presja i stres musiały wpłynąć jakoś na niego. Nie mogę tego wyjaśnić, wybaczcie.
Chaox i Amazing byli mi bardzo bliscy, gdyż dzieliłem z nimi pokój. Nie jestem jakoś bardzo 'socjalną' osobą, więc nasze drogi się rozdzieliły. Nie rozmawiam już z nimi zbyt wiele, chyba że twarzą w twarz, jeżeli mam okazję.

P :Jeżeli miałbyś być top-lanerem w jednym z koreańskich drużyn, którą byś wybrał ? A z europejskich?
Dyrus :Jeżeli chodzi o koreańskie to nie miałbym nic przeciwko wstępując w szeregi sbenu. Kiedy przyjechaliśmy do Korei po raz pierwszy przegraliśmy z nimi parę razy, ich jungler jest niesamowity.
Jeżeli chodzi o drużyny europejskie, wybrałbym H2K, ale ich top laner jest ich najlepszym graczem, więc nie chciałbym zniszczyć ich kompozycji.

III. Zakończenie.

Dyrus :Dziękuje wszystkim za wzięcie udziału w tej AMA. Spróbujmy powrócić na ziemię i nie robić z reddita mojej tablicy Facebook`owej. Było to dla mnie bardzo czułe doświadczenie, i dziękuje wam jeszcze raz za wszystko. Miłego oglądania Mistrzostw Świata!

[Obrazek: 20150928101808.jpg]


PS. Nie jest to całe AMA, jeżeli znajdzie się czas napiszę część drugą.
Pozdrawiam, jw.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości