WebKiller.pl
Znajdź nas na

Streamy: [-]
Polecane
Turniejowe


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego warto wspierać amatorski eSport ?
#1
Amatorskie drużyny eSportowe pewnie sporej części ludzi kojarzą się z nic nie wartymi dzieciakami które tylko siedzą przed komputerem i wyzywają swoje matki na teamspeaku. W tym artykule chciałbym trochę o tym porozmawiać pokazując jak naprawdę wygląda młoda scena eSportowa.

[Obrazek: 5ec59dae0d1afc7c12a33b8b2c36a174--funny-...-stuff.jpg]


Zacznijmy od tego co jest nie tak w podziemiach cyber sportu aby później jednak trochę osłodzić tą strefę. Największym problemem jest bardzo młody wiek graczy którym brakuje ogłady co przekłada się na ciągłe kłótnie w drużynach a to z kolei zazwyczaj prowadzi do rozpadu zespołu po czasie mniejszym niż miesiąc. Często są to teamy które myślą że jak wymyśliły sobie nazwę i skopiowały jakieś logo to mogą nazywać się pro graczami i chciały by od razu super kontraktów i sponsorów kiedy w rzeczywistości nie są w stanie pokonać nawet losowo dobranej drużyny na matchmakingach. Drugą ważną sprawą jest to że w amatorskim eSporcie brakuje pomysłów lub chęci portali i osób związanych z tą dziedziną gier na jakiekolwiek wsparcie i pomoc w rozwoju. Ostatnim punktem według mnie jest brak konsekwencji w dążeniu do celu czy to za sprawą prywatnych spraw czy też z powodu myślenia że skoro nic na razie nie osiągamy to już nie warto się starać.

Teraz druga strona medalu, paradoksalnie tak samo jak młody wiek graczy można zaliczyć do złych cech ma ona swoją dobrą stronę ponieważ identycznie jak w tradycjonalnym sporcie im wcześniej zaczniemy tym łatwiej nam będzie w przyszłości. Esport w podziemiu mimo braku jakiegoś większego wsparcia z stron poważnych firm ma się bardzo dobrze dzięki fanatykom tej dziedziny sportu ponieważ to właśnie oni tworzą różne turnieje, ligi, zakładają blogi i fanpage z poradnikami dla graczy. Mało jest dobrze prowadzonych organizacji które utrzymują się w półprofesjonalnym eSporcie od dłuższego czasu ale to nie znaczy że takich drużyn nie ma, jako przykład możemy podać chociażby zaprzyjaźniony Klan Dark Venom który osiąga sukcesy na różnych mniejszych turniejach ale w Polskiej Lidze eSportowej czy na ESL One ich nie znajdziemy.

Dlaczego więc warto wspierać amatorski eSport ? ponieważ to że w większości drużyn jest wielu młodych ludzi i że bardzo prawdopodobne jest że szybko się rozpadną w każdy teamie zawsze jest ta jedna lub dwie osoby które mimo że z pierwszym projektem drużyny się nie powiodło nie poddają się i tworzą kolejne grupy lub dołączają do innych gdzie akurat też coś się posypało, to właśnie oni mogą w przyszłości tworzyć profesjonalny eSport bo nie brakuje im wytrwałości, mimo że może nigdy ich team nie osiągnie znaczących triumfów to i tak będąc w jakiejś grupie uczą się oni gry zespołowej i ciągle poprawiają swoje błędy. Wszystkie te umiejętności które taka osoba zdobędzie mogą przydać się w jakimś konkursie organizowanym przez popularne marki, takie castingi w których zgłaszali się indywidualni gracze organizował już np. Kinguin, Pompa Team czy Izako Boars (tak się składa że akurat jest nabór do akademii Dzików Izaka wiec próbujcie  Oczko )

Warto angażować się i wspierać jakiekolwiek inicjatywy eSportowe nie tylko te o których piszą topowe portale, nawet taki zwykły artykuł który ostatnio napisaliśmy może być pomocny nie tylko dla tej drużyny jako promocja inicjatywy ale może posłużyć też jako przykład dla innych teamów jak powinno się przedstawiać szukając partnerów, taka prezentacja będzie na 100 % lepiej odbierana od tekstu typu "jesteśmy 5 która chce podbijać świat gier, dajcie nam skiny bo bez nich nic nie zdziałamy".

Pamiętaj ! wsparta przez ciebie dziś osoba może w przyszłości być twoim ulubionym eSportowcem, komentatorem lub organizatorem poważnego turnieju.  Serce
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości