WebKiller.pl
Znajdź nas na

Streamy: [-]
Polecane
Turniejowe


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gramy w betę Amelon | Premiera w grudniu
#1
Zastałem zaproszony do beta testów gry Amelon stworzonej przez studio Pjural polskiego twórcy Szymona Świderskiego która swoją premierę na steam będzie miała prawdopodobnie pod koniec tego roku. Gra powstawała w przeciągu ostatniego roku a jej cena będzie wynosiła zaledwie 10 zł.

Odpalając grę przywita nas ładna oprawa graficzna, menu z spokojną melodią w tle a w opcjach między innymi możliwość wyboru języka pomiędzy Polskim i Angielskim. Gdy wejdziemy już do samej rozgrywki przedstawiona zostanie nam krótka opowieść o świecie który odwiedzamy i szybki samouczek, mimo że same ruchy postacią są intuicyjne to dowiemy się dzięki niemu także o możliwościach gry. Postać którą sterujemy to tytułowy Amelon, jak się szybko dowiadujemy jest to mocno zmodyfikowany przez protezy człowiek który w ogóle nie przypomina humanoida, sam porównałbym go raczej do pralki Oczko .

Twórca gry twierdzi że przejście jej do końca nie powinno zająć więcej niż godzinę czasu jednak misje które tam znajdziemy wymagają trochę sprytu i cierpliwości. Gra jest dość liniowa i jest połączeniem przygotówki z elementami RGP. Złomowisko na którym toczy się akcja pozwala na zbieranie różnych części i wymianę ich w sklepiku na inne wartościowe rzeczy, przeszukując mapę możemy natknąć się także na porzucone telewizory nadające wiadomości lub puszczające muzykę.

[Obrazek: 1.jpg]

Grafika nie powala na kolana jednak wszystkie elementy opcji jak np. mapa, schowek, menu są bardzo ładnie wykonane (wyglądają trochę jakby z innej gry). Na dzień dzisiejszy widać że grę tworzył pasjonat i że jest to jeden z jego pierwszych takich projektów ponieważ słychać to po lektorze, widać w tekstach i brakuje tam elementu zaskoczenia, gra tak jakby korzysta z oklepanych wzorców gier RPG.

Polecam Amelon na pewno osobom które nie skupiają się tak bardzo na grafice jak na samej opowieści która kreuje świat jakiego jeszcze nie spotkałem w innych grach. Osoby które lubią różnego rodzaju zagadki także powinny sprawdzić ten tytuł a tym samym wesprzeć autora.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości