WebKiller.pl
Znajdź nas na

Streamy: [-]
Polecane
Turniejowe


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historie bohaterów - Shen
#1
Shen Oko Zmierzchu
„Oko jest ślepe na strach, nienawiść, miłość - na wszystko, co może zachwiać równowagę”.
Shen, jako przywódca tajemnego klanu mistycznych wojowników, pełni funkcję Oka Zmierzchu, któremu powierzono zadanie zaprowadzenia na świecie równowagi. Pragnąc pozostać wolnym od wprowadzających zamęt emocji, uprzedzeń i ego, Shen, wraz ze swym duchowym ostrzem, nieustannie stara się podążać ukrytą ścieżką chłodnego, beznamiętnego osądu.
Tajemniczy zarówno dla mrocznego wymiaru duchów, jak i wymiaru śmiertelników, ale nie należy do żadnego z nich. W jego wnętrzu istnieje niespokojne połączenie ludzkiej duszy oraz mistycznej mocy. Obie strony uważają go za kogoś, kogo należy się bać. Jest niewzruszony. Jest niezmienny. Odpowiada wyłącznie przed swoim celem.
Mimo że urodzenie się w jednym z najbardziej poważanych ioniańskich klanów oznaczało, że będzie musiał oddać się służbie, to dzięki swojej żelaznej woli Shen stał się przywódcą mrocznego zakonu. Wyposażony w duchowe ostrze – symbol jego stanowiska oraz powiązania z wymiarem duchów – Shen wędruje przez oba światy, przyciągany do miejsc, w których jedna strona może zagrozić drugiej.
O walkach toczonych przez Shena krążą niezliczone legendy. Począwszy od licznych starć z Klanem Siedmiu Demonów w fizycznym i duchowym wymiarze Ionii, aż do brutalnych walk z okrutnymi pożeraczami skór z Czarnych Stepów Freljordu, trudno jest stwierdzić, co jest prawdą.
Jedną z najciekawszych historii opowiadanych przez Ioniańczyków jest ta o dniu, w którym Shen nagle pojawił się na centralnym placu Noxusu. Obserwatorzy przyglądali się z przerażeniem, jak bohater stojący w samym centrum stolicy wroga walczy z zagrożeniem, którego oni nie mogą dojrzeć. Dla tłumu wyglądało to, jakby Shen pojawiał się i znikał, a na jego ciele niespodziewanie otwierały się rany. Noxianie o tym nie wiedzieli, ale w pojedynkę obronił całe ich imperium przed najazdem ze świata duchów.
Mimo że jest samotnikiem, nie zawsze kroczy w pojedynkę. Inni członkowie jego zakonu – Akali, niebezpieczna wojowniczka cienia oraz Kennen, yordl szybki jak błyskawica – zawsze są gotowi, aby mu pomóc.
Mimo że posiada sojuszników, jest jedynym powiernikiem miecza swojego ojca oraz odpowiedzialności, która się z nim wiąże. Oko Zmierzchu nie może dopuścić, aby pasja przysłoniła mu osąd. Mimo że niezłomnie wykonuje swoje obowiązki, Shen ma problemy z kontrolowaniem gniewu w związku z morderstwem swojego ojca z rąk Zeda – człowieka, którego niegdyś uważał za brata.
Na barkach Shena spoczywa los świata ludzi oraz duchów, a on stara się zachować równowagę między ludzkimi emocjami i duchowym skupieniem. Ale jak długo jeden człowiek może utrzymywać dwa światy w równowadze?
Prawdziwa neutralność
- To nie był żaden huragan. To był duch - powiedział rybak, wciąż wstrząśnięty katastrofą, którą przeżył dwa dni temu. Mężczyzna mówił o tym, jak jego kuter zatopiła istota wielka jak dom i szybka niczym wiatr.
Shen słuchał opowieści, w ciszy rozważając przedstawiane fakty.
- Pokaż mi miejsce, w którym do tego doszło - powiedział Shen.
Mężczyzna zaprowadził go na plażę w zatoce, gdzie grupa mieszkańców wioski próbowała wyłowić ciała utopionych marynarzy. Shen uklęknął, aby zbadać fragment wraku. Rozcięcia w drewnie musiały zostać dokonane za pomocą potężnych pazurów.
- Ilu zabitych? - zapytał.
- Wszyscy z wyjątkiem mnie... sześciu - odparł rybak.
- Duchy są silne - pomyślał Shen, przeszukując wrak w poszukiwaniu dalszych śladów.
Wreszcie znalazł coś na oderwanej części kadłuba: niewielki kłąb delikatnej sierści. Większość ludzi by go nie zauważyła, a nawet jakby, nigdy by nie uwierzyli, że coś tak delikatnego mogłoby być pozostawione przez stworzenie, które może rozerwać statek na pół. Jednak Shen widział już wcześniej taką sierść. Wszelkie wątpliwości co do wiarygodności opowieści rybaka zniknęły, gdy przyglądał się, jak srebrny kłąb rozpuszcza mu się w ręku.
- Demon - stwierdził Shen. - Musieliście wpłynąć mu na drogę.
Rybak przytaknął. Duchy różnych rodzajów często przenikały do fizycznego świata, szczególnie w Ionii, gdzie bariera między wymiarami była cienka. Duchowy i materialny wymiar były w stałym kontakcie, przenikając się wzajemnie.
Jako Oko Zmierzchu Shen musi kroczyć między światami, upewniając się, że jeden nie przytłacza drugiego. Dla ludzi był duchem, znikającym w jednej chwili i pojawiającym się wiele kilometrów dalej. Dla duchów był człowiekiem, który nigdy nie powinien zawitać do ich wymiarów.
Przyklęknął, aby zbadać jedne z odzyskanych zwłok. Mężczyzna został rozerwany na pół tuż pod żebrami. To, co zostało z jego wnętrzności, wisiało z bladego, napuchniętego korpusu.
Nie musicie się martwić. Złapię potwora przed zmrokiem - powiedział głos z tyłu.
Shen odwrócił się i zobaczył świątobliwego mężczyznę wysłanego przez miejscową świątynię. Kilku akolitów stało wokół niego. Trzymali różne mistyczne amulety i oleje. Rozpoczynali oczyszczający rytuał, który miał pozbyć się wszelkiego rodzaju duchowych śladów z obszaru. Mężczyzna przyglądał się Shenowi, jakby oceniał jego wartość.
- Czy możemy liczyć na twoją pomoc, panie? - zapytał.
- Równowaga zostanie przywrócona - odparł Shen, przytakując.
Odszedł od mężczyzny, podążając za nikłym śladem sierści. Myślał o martwych marynarzach i tym, co będzie musiał zrobić z demonem. Słowa jego ojca rozbrzmiewały mu w głowie: „Najtrudniejszą rzeczą jest znalezienie równowagi”. Prawdziwa neutralność, idealny środek wszystkich sił działających w świecie – Oko musi właśnie to odnaleźć.
Utrzymywanie tej równowagi było trudne samo w sobie. W tym celu Shen nosił dwa ostrza na plecach. Pierwsze wykonano z ioniańskiej stali, zdolne do przecięcia człowieka jednym ciosem. Drugie stworzono z czystej energii. Było używane do walki z duchami i przekazywane w jego rodzinie od wielu pokoleń. Przez lata zabił nim niezliczoną liczbę demonów, duchów, upiorów oraz widm i spodziewał się, że przed upływem tego dnia zabije kolejnego.
Wreszcie Shen dotarł w opuszczone miejsce, ciche i pozbawione ludzkiej aktywności. Na ziemi spoczywał demon. Jego grzywa lśniła w zmierzchu. Stwór odpoczywał, napuchnięty od pożerania esencji śmiertelników. Shen przedzierał się przez krzaki, po cichu zbliżając się do śpiącego demona. Widział, jak jego klatka piersiowa wznosi się i opada z każdym oddechem. Gdy znalazł się kilka kroków od niego, dobył duchowe ostrze i przygotował się do ciosu.
Nagle niespokojny dźwięk powstrzymał jego rękę. Był to piskliwy, duchowy krzyk, który zdawał się dobywać z samego powietrza. Brzmiał znajomo, ale zanim Shenowi udało się go zidentyfikować, usłyszał go ponownie. I ponownie. I ponownie, a jego kulminacją był chór mrożących krew w żyłach pisków. Były to krzyki umierających duchów. Oczy Shena skierowały się ku demonowi, który zaczynał budzić się ze snu. Spojrzał na swoje duchowe ostrze, rozważając możliwości. Następnie złączył dłonie, skupiając ki, i zniknął w wirze energii, pozostawiając śpiącego demona.
Chwilę później Shen pojawił się na miejscu katastrofy. Wszędzie dookoła parowały dymiące kałuże czarnej mazi, a powietrze cuchnęło przerażeniem.
Shen policzył kałuże – każda z nich była resztkami zabitego ducha. Zliczanie zostało przerwane przez świątobliwego mężczyznę, który podszedł wraz z akolitami. Jeden z nich trzymał linę z lnu i srebra. Do jednego z jej końców przywiązano małego ducha – nic nieznaczącego chochlika. Próbował zerwać się ze smyczy. Zawył, gdy zobaczył szczątki swoich braci.
- Czy możesz pozbyć się tego? - zapytał Shena mężczyzna ze spokojem, jakby proponował mu miskę zupy na kolację.
Shen spojrzał na dymiące kałuże, które kilka chwil temu były potężnymi istotami z zaświatów. Następnie wrócił wzrokiem do kapłana i wrzeszczącego chochlika.
- Wybacz, Wasza Świątobliwość - powiedział. Schował duchowy miecz i dobył stalowy. Nie spodziewał się, że dziś skorzysta z tego ostrza.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Historie bohaterów - Zyra Jajomiot 0 483 16-11-2016, 20:45
Ostatni post: Jajomiot
  Historie bohaterów - Zilean Jajomiot 0 361 16-11-2016, 20:45
Ostatni post: Jajomiot
  Historie bohaterów - Ziggs Jajomiot 0 385 16-11-2016, 20:44
Ostatni post: Jajomiot
  Historie bohaterów - Zed Jajomiot 0 317 16-11-2016, 20:44
Ostatni post: Jajomiot
  Historie bohaterów - Zac Jajomiot 0 399 16-11-2016, 20:43
Ostatni post: Jajomiot

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości