WebKiller.pl
Znajdź nas na

Streamy: [-]
Polecane
Turniejowe


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak i gdzie pisać w sprawie współpracy | Poradnik dla młodych drużyn eSportowych
#1
Będąc od dłuższego czasu w świecie eSportu zauważyłem że wiele młodych drużyn szuka różnych form wsparcia dlatego postanowiłem ułatwić poszukiwania i stworzyć coś w rodzaju spisu stron które chętnie nawiązują różne współprace. Informacje niżej zawarte były konsultowane z przedstawicielami danych portali ale zawsze warto samemu dopytać się o szczegóły a jak to zrobić opiszę za chwilę.

[Obrazek: 179978.svg]

Jak prosić o wsparcie ?

Jeśli chcemy uzyskać wsparcie jakiejś organizacji, firmy, portalu lub prywatnej osoby musimy zawsze pamiętać o tym że powinniśmy pisać prośbę w stylu formalnym chyba że w trakcie rozmowy nasz rozmówca uzna że możecie pisać mniej oficjalnie. Nie piszemy tekstów w stylu "cześć ziom daj kasę bo jesteśmy zarąbiści, nikt o nas jeszcze nie słyszał ale na 100 % jedziemy na przyszłego majora". Oczywiście był to przykład skrajnie zły ale muszę powiedzieć że dostałem już kiedyś wiadomość bliską temu przykładowi. Pamiętajcie także aby tekst był pisany schludnie i bez błędów ortograficznych. Skoro wiemy już jakich błędów nie popełniać czas dowiedzieć się co powinna zawierać prośba o współpracę. Na początku wypada się oczywiście przywitać, przedstawić oraz podać nawę drużyny, później opisujemy czego oczekujemy od osoby do której piszemy oraz co możecie zaoferować, w wiadomości warto zamieścić także linki do fanpaga, grupy na steam oraz strony jeśli taką posiadacie, jeśli w swojej karierze osiągnęliście już jakieś zwycięstwa które możecie udowodnić to warto się nimi pochwalić aby wypaść w jeszcze lepszym świetle. Nie zapomnij o zakończeniu czyli np. pozdrowieniach.

Wsparcie medialne:

[Obrazek: logo.png]

Zaczynamy oczywiście od siebie Oczko . Dla drużyn eSportowych mamy przygotowaną ofertę wsparcia medialnego co oznacza że umieszczamy na naszym fanpagu wpis zapraszający do odwiedzenia waszego fanpaga, udostępniamy ważniejsze informacje o drużynie jak np. wygrane w jakiś turniejach, dodajemy logo drużyny na stronie głównej forum a także oznaczamy wszystkie drużyny w wpisach na facebooku dotyczących zbliżających się turniejów. W zamian oczekujemy jedynie dodania naszego loga w tle na fanpagu oraz wpisu informującego o współpracy, nasze wymagania jakie musi spełnić drużyna aby mogła podjąć z nami współpracę są aktualnie dość niewielki dlatego warto do nas napisać ponieważ staramy się podejść do każdego indywidualnie.

WebKiller.pl napisał(a) / powiedział(a):Staramy się wspierać eSport w jak największym stopniu zaczynając od młodych drużyn a kończąc na promocji dużych wydarzeń eSportowych, jesteśmy otwarci na wszelkie projekty związane z tym dość nowym fenomenem jaki jest sport elektroniczny.

[Obrazek: logo7a.png]

Ingaming to blog który podobnie jak my wspiera różne projekty eSportowe jak np. młode drużyny którym oferuje współprace na 3 poziomach. Pierwszy to wpisy, artykuły i poradniki zamieszczane na ich blogu w których starają się zawierać różne aspekty ekonomiczne i psychologiczne, które są niezbędne do prawidłowego zrozumienia środowiska esportowego. Drugi poziom współpracy to wymiana grafikami oraz udostępnianie informacji o drużynie na ich profilach społecznościowych. Trzeci poziom to długoterminowe współprace z projektami esportowymi, które rokują pozytywnie na przyszłość, także jak widzimy nie tylko drużyny mogą nawiązać współprace z InGaming jednak w tych przypadkach oczekują przygotowania najważniejszych informacji na temat prowadzonej działalności oraz sporządzenia podstawowych planów, dotyczących przyszłości projektu.

Korzystając z okazji zadaliśmy pytanie czy warto wspierać esport ?

InGaming.com.pl napisał(a) / powiedział(a):Czy warto wspierać esport? Jest to dość trudne pytanie pod wieloma względami. Esport to bardzo szybko rozwijające się zjawisko, które wymaga podobnych nakładów pieniężnych i czasowych co sport tradycyjny. Z drugiej strony: poprawia refleks, wpływa na lepsze podejmowanie decyzji pod presją, czy też jest zwyczajnie świetną formą spędzania czasu wolnego lub integracji ze znajomymi.
Należy pamiętać, że wspierać poszczególne inicjatywy można na różne sposoby - nie zawsze więc chodzi tylko o aspekt finansowy. Esport w najbliższym czasie będzie potrzebował graczy, ale swoje miejsce znajdą tutaj także ludzie zajmujący się zawodowo np.: zarządzaniem, ekonomią, marketingiem, statystyką lub reklamą.
Jeżeli więc: jesteś graczem, lubisz rywalizować w grach multiplayer lub zwyczajnie czerpiesz przyjemność z oglądania rywalizacji esportowej profesjonalistów, to myślę, że warto jest sprawdzić, czy przypadkiem Twoja wiedza i umiejętności znajdują zastosowanie w sporcie elektronicznym.


Serwery:

[Obrazek: logo.png]

Liveserver jest to strona oferująca serwery gier która jak sami piszą stawia w dużym stopniu nacisk na e-sport dlatego dla każdej drużyny nawet takiej założonej 5 minut temu przygotowali ofertę 50% rabatu na serwery prywatne do 13 slotów. Hosting informuje nas także że jeśli jakaś drużyna ma więcej do zaoferowania to chętnie wysłuchają każdej oferty, w zamian za rabat zależy im głównie na reklamie na facebooku.

W odpowiedzi na pytanie czy warto wspierać e-sport otrzymaliśmy taką odpowiedź.

LiveServer.pl napisał(a) / powiedział(a):Uważamy, że warto wspierać każdą aktywność młodych ludzi. Nie ważne, czy w realnym życiu, czy w internecie. Czasy w jakich żyjemy zmieniają się bardzo dynamicznie, sport tworzy swoją nową definicję, dołączają kolejne dyscypliny. Musimy iść z duchem czasu i pomóc osobom które chcą się rozwijać właśnie w tym kierunku. Być może to właśnie dzięki naszemu wsparciu za kilka lat będziemy mogli pochwalić się większą ilością polskich drużyn na arenie międzynarodowej niż mamy obecnie. A trzeba podkreślić, że Polska już w tym momencie ma bardzo satysfakcjonującą reprezentację z czego musimy być oczywiście dumni, co jednak nie oznacza, że możemy osiąść na laurach.

[Obrazek: logo.png]

HostPlay to także strona zajmująca się serwerami gier która poinformowała nas że dla większości drużyn mają ofertę 50 % rabatu na serwery ale zdarzają się także takie które otrzymują je za darmo dlatego warto do nich napisać i przedstawić własną ofertę.

HostPlay.pl napisał(a) / powiedział(a):Wspieramy drużyny (POLSKIE), gdyż uważamy że nasz kraj jest piękny i chcemy aby rozwijał się w przeróżnych dziedzinach. Nasza marka nie jako siedzi w esporcie bo stawiamy serwery do gier. A na nich odbywają się wszelakie turnieje, jednak większość naszych usług trafia bezpośrednio na sieci serwerów gdzie też jest zbierana nie mała społeczność związana z grami i esportem.

[Obrazek: logo.png]

Multigamers to ciekawy hosting serwerów gier oraz serwerów głosowych który oferuje swoje usługi za darmo wraz z wsparciem technicznym oraz autorskim panelem zarządzania. Darmowa oferta nie dotyczy jednak serwerów dedykowanych. Pan Grzegorz z biura obsługi klienta poinformował nas także że niestety sponsoring jest aktualnie zawieszony ale jeżeli drużyna e-sportowa/organizacja przekona ich do zawarcia współpracy oraz przedstawi jasno i wyraźnie zapotrzebowanie to są chętni do różnych form wsparcia.

Ponownie zadaliśmy pytanie czy warto wspierać rozwój e-sportu, oto odpowiedź

MultiGamers.pl napisał(a) / powiedział(a):Oczywiście, sama branża e-sportu i gier komputerowych to jedna z najprężniej rozwijających się obecnie rynków.

[Obrazek: pukawka_new_logo.png]

Pukawka to jeden z najpopularniejszych hostingów gier w Polsce który także udostępnia kilku drużynom swoje serwery gier oraz głosowe w zamian za reklamę, jednak nie dostaliśmy informacji o tym jakie kryteria należy spełnić aby otrzymać ich wsparcie.

Grafika:

[Obrazek: 17352258_1200808580033859_88977661144955...e=5928EAC9]

Krzysiek "Showt3rek " Brzychcy to utalentowany grafik który tworzy grafiki dla drużyn oraz osób zaangażowanych w eSport za darmo, jedyne czego oczekuje w zamian to polecenie jego usług na stronie www lub fanpagu.

Krzysiek "Showt3rek " Brzychcy napisał(a) / powiedział(a):Uważam, że e-sport powinien być traktowany na tym samym poziomie co zwykły sport, ale także e-sport jest przyszłością, którą warto się zainteresować i pomóc zaczynającym się tym interesować, rozwijać się w tym kierunku.

Gaming House:

[Obrazek: logo.png]

PCStore jest to Gliwicki gaming house który oferuje drużynom które nie mają swoich sponsorów, lub sponsorzy nie chcą opłacić ich bootcampów atrakcyjne warunki najmu, czasem jest to nawet 20% oficjalnej ceny a jeżeli drużyna ewidentnie trenuje, i przyjeżdża tam regularnie możliwe jest otrzymanie także darmowej doby. PCStore oferuje także współpracę dla drużyn które podchodzą do tego na poważnie polegającą na rozdawaniu fantów dla fanów wspieranej drużyny. Dodatkową formą pomocy jaką można otrzymać od tej firmy są porad dotyczące kontaktu na poziomie sponsor - drużyna czyli objaśnienie jak i gdzie najlepiej szukać sponsorów. Pani Marta która objaśniła mi warunki współpracy zapewniła mnie że do każdej drużyny podchodzą indywidualnie i że są otwarci na różne rodzaje współpracy po za sponsoringiem w formie gotówkowej.

Serwery TeamSpeak :

[Obrazek: 4_logo.png.b6afd4858b75bec5d01c99cc1538b094.png]

csKatowice to forum które zrzesza na swoich serwerach graczy CS 1.6 oraz CSGO, ich forma współpracy z drużynami a także streamerami opiera się na udostępnianiu serwerów TeamSpeak 3 oraz rozdawaniu dodatków w postaci rangi VIP na ich serwerach. W zamian za udostępnienie ich zasobów wymagają aby działalność klanów była dokumentowana na własnej stronie www z statystykami Google Analytics lub na własnym fanpage'u. Wybierając formę fanpaga wymagają aby fanpage posiadał przynajmniej 100 lajków, był aktywny i funkcjonował przez co najmniej miesiąc ponieważ uważają że jeśli coś nie istnieje w mediach to nie istnieje w ogóle a miesięczny okres spowodowany jest tym aby upewnić się że drużyna się za chwilę nie rozpadnie. Dla klanów które są lepiej rozpoznawalne przygotowali także ofertę współpracy medialnej. W sprawie współpracy należy kontaktować się przez ich fanpage.

csKatowice.com napisał(a) / powiedział(a):Esport w naszym kraju staje się bardzo popularny zwłaszcza dzięki youtuber’om takim jak np. Izak. My jako sieć staramy się wspierać amatorskie zespoły, aby mogły w przyszłości zawojować na polskiej jak i zagranicznej scenie CSGO.
W XXIw. gry komputerowe (zwłaszcza e-sportowe) są już na tyle skompilowane i rozbudowane, że nie stanowią tylko element rozrywki, ale również zawierają spory walor edukacyjny. Aby gracz osiągnął sukces wymaga się od niego sporej zręczności, analizy sytuacji i podejmowania decyzji w przeciągu kilku sekund, bądź nawet szybciej! Wspierając esport wspieramy również rozwój tych cech u graczy, które mogą się przydać również w prawdziwym życiu.
Uważamy, że każdy kto ma możliwość i ambicje powinien wspierać polskie drużyny, aby w przyszłości mogli godnie zastąpić weteranów z Virtus Pro.
Udostępniamy prywatne serwery TeamSpeak 3, aby drużyny mogły w spokoju komunikować się podczas treningów i meczów, bo jak wiadomo na publicznych serwerach ciężko o spokój, bo każdy może wejść i przeszkadzać.

Darmowy sprzęt :

[Obrazek: 16684043_1133450470114864_30691916328471...e=59669A47]

4Gracz jest to sklep z sprzętem dla graczy który aktualnie oferuje tylko współpracę medialną z różnymi drużynami ale zostaliśmy poinformowani przez nich że już wkrótce ma się to zmienić. W najbliższej przyszłości sklep 4gracz chce bardziej selekcjonować drużyny z którymi nawiązuje współprace ale w zamian za to będzie oferować darmowe produkty z ich sklepu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości