WebKiller.pl
Znajdź nas na

Streamy: [-]
Polecane
Turniejowe


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak prowadzić fanpage drużyny eSportowej ?
#1
Przeglądając naszą listę drużyn które zaaprobowały chęć bycia oznaczanym w wpisach dotyczących zbliżających się turniejów po raz kolejny musiałem usunąć bardzo dużą jej część, dlaczego ? czytajcie dalej być może sami popełniacie te błędy prowadząc fanpage swojej drużyny.

O tym że social media odgrywają bardzo dużą rolę w dzisiejszym świetnie chyba nie muszę pisać bo każdy ma tego świadomość jednak jeśli wasze teamy nie mają nic po za tym np. własnej strony internetowej to jest to wasza jedyna wizytówka, dlaczego więc bardzo duża część młodych eSportowców pozwala aby wyglądali jak bezdomni żebrzący o pieniądze i proszę mnie źle nie zrozumieć nie chodzi o to jak się ubierasz tylko jak ubierasz swój fanpage który was reprezentuje. Wniosek jest prosty zadbaj o ładną oprawę graficzną, jeśli masz sponsorów, partnerów którzy wymagają dodania loga w tle na fanpagu to zrób to tak aby logo pasowało do reszty a nie byle tylko gdzieś to wkleić, nie ważne że 2 loga na siebie nachodzą, nie ważne że kolor loga nie pasuje do tła i nie ważne że połowa loga jest ucięta tak właśnie niektórzy myślą co jest ogromnym błędem ponieważ kolejni partnerzy widząc takie coś uznają że nie chcą się z tym identyfikować.

[Obrazek: facebook-analytics.jpg]

Nasze forum główną uwagę zwraca na aktywność na waszych fanpagach, rozumiemy że taki profil może nie mieć za wiele do pisania ale bez przesady że przez ponad miesiąc czasu nic się u was nie dzieje, takie prowadzenie profilu nie ma sensu ponieważ nie wiem czy zdajecie sobie sprawę ale po takiej przerwie a nawet już po znacznie krótszej facebook ograniczy wam zasięg, mniej osób które polubiły fanpage otrzyma wiadomość a ci do których ona dotrze pewnie już dawno stracili wami zainteresowanie. Piszcie o wszystkim co się u was dzieje nie ważne czy są to informacje o tym że dzisiaj ostro trenujecie czy o tym że wygraliście jakiś turniej, jeśli nie ma o czym pisać sprawdźcie co dzieje się u waszych partnerów być może oni piszą o czymś ciekawym i można by to u was udostępnić a kiedy już naprawdę nie macie o czym pisać to wstawcie jakiś mem lub inny post typowo pod zwiększenie zasięgu. Idealnie by było gdybyście byli w stanie dodawać przynajmniej 1 wpis dziennie ale jeśli zrobicie to co parę dni a nie miesięcy to też będzie dobrze.

Jeszcze jedną bardzo istotną sprawą jest dobranie unikalnej nazwy użytkownika na facebooku dla tych którzy się nie orientują co to jest chodzi o link dzięki któremu można was oznaczać czyli @webkillerpl, możecie go edytować wchodząc na wasz fanpage, klikając na "informacje" w menu po lewej stronie i tam w tabeli "Ogólne" go edytować. Dlaczego jest to takie ważne ? jeśli posiadasz fanpage z małą ilością fanów i bardzo prostą nazwą użytkownika typu @gamers to na 100 % nie będzie można was oznaczyć ponieważ pierwsze pokażą się popularniejsze profile jednak mimo posiadania większej ilości fanów taka nazwa użytkownika także może was wykluczyć lub uplasować na niższej pozycji w propozycjach więc warto to sprawdzić prosząc kogoś kto nie ma was polubionych aby spróbował was oznaczyć.
Odpowiedz
skinySkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości