WebKiller.pl
Znajdź nas na

Streamy: [-]
Polecane
Turniejowe


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PUBG Invitational,OpTic nie otrzyma nagrody, jeden z graczy oszukiwał
#1
[Obrazek: optic-gam_qnnqaaw.jpg]

Zmagania w ramach PUBG Invitational at IEM Katowice już dawno za nami. Okazuje się jednak, że emocje związane z katowickim turniejem czekają nas również teraz, gdyż ESL ogłosiło właśnie, że OpTic Gaming nie otrzyma nagrody pieniężnej, którą w teorii sobie zapewniło. A wszystko z powodu jednego z zawodników północnoamerykańskiej formacji.

Chodzi tutaj o Iana „Bahawakę” Crowe’a, który w ósmej grze skorzystał z niedozwolonego exploita. We wczesnej fazie meczu zespół Amerykanina toczył walkę z reprezentantami LGD Gaming. Wówczas na streamie dało się zaobserwować, jak Crowe podchodzi do jednej ze ścian i dzięki błędowi gry obserwuje co dzieje się na zewnątrz. Co więcej, działanie samego zawodnika nie mogło być dziełem przypadku, gdyż aby bug w ogóle zaistniał należy wykonać określone czynności. Wszystko widać w tym  filmie.

Używanie tego typu exploitów jest wyraźnie zakazane przez regulamin, dlatego też OpTic utraciło wszystkie uzbierane w ósmej rundzie punkty. Jest to kara bardzo bolesna, bo z tego powodu drużyna Bahawaki w klasyfikacji końcowej spadła z miejsca drugiego na piąte, co jest równoznaczne z utratą nagrody pieniężnej w wysokości 12 tysięcy dolarów. Te przypadną w udziale nowym wicemistrzom, Cloud9. Największymi beneficjentami tej decyzji są jednak zawodnicy Noble eSports – początkowo zakończyli zmagania na piątej lokacie, teraz zaś przesunięto ich o dwa oczka wyżej, dzięki czemu otrzymają osiem tysięcy dolarów.

W tej sytuacji dokładny podział puli nagród na PUBG Invitational at IEM Katowice prezentuje się następująco:

1. AVANGAR 25 000 $
2. Cloud9 12 000 $
3. Noble eSports 8 000 $
4. FaZe Clan 5 000 $
5-16. Ghost Gaming, Kaos Latin Gamers, Team Kinguin, KSV Esports, LGD Gaming, Method, OpTic Gaming, Rogue, Team SoloMid, Sunsister, Tempo Storm, Team Vitality

źródło: Cybersport.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości