WebKiller.pl
Znajdź nas na

Streamy: [-]
Polecane
Turniejowe


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Solec E-Sport CUP #2 - wywiad z organizatorem
#1
Wywiad z organizatorem Solec E-Sport CUP #2 dzięki któremu dowiecie się wszystkiego o tym turnieju

[Obrazek: 1.jpg]

WebKiller.pl: Witam serdecznie organizatora Solec E-Sport CUP #2 Kubę Kowalewskiego.

Kuba: Witam Ciebie, jak i każdego czytającego.

WebKiller.pl: Zorganizowanie tak dużej imprezy to wielkie wyzwanie, skąd w ogóle pomysł na stworzenie takiego wydarzenia ?

Kuba: Zgodzę się, że organizacja jakiegokolwiek wydarzenia jest ciężkim, ale przyjemnym zadaniem, zostaje satysfakcja, której nikt Nam nie zabierze. Pomysł narodził się bodajże w marcu br., głównie zależało Nam na pokazaniu, że osoby takie jak my, młode i z własnymi pomysłami na siebie są w stanie pozyskać sponsorów, być odpowiedzialnym do takiego stopnia, żeby władze miasta Nam zaufały oraz zapewnić świetną zabawę graczom.

WebKiller.pl: Gdzie dokładnie odbędzie się przyszłoroczna edycja i jakie nastroje panują w ekipie organizującej Solec E-Sport CUP 2017, obawiacie się jakiś problemów technicznych lub oszustw z strony graczy ?

Kuba: Sami do końca nie wiemy gdzie odbędzie się wydarzenie, gdyż prowadzimy rozmowy z Soleckim Centrum Kultury, jeśli to Nam się nie uda będzie to sala z pierwszej edycji turnieju. Co do ekipy, jest całkowicie odświeżona, z głównych organizatorów zostałem tylko Ja, z pewnością mamy zapał do pracy, zaplecze, które pozwoli Nam na organizację ów wydarzenia. Do grona organizatorów dołączyło stowarzyszenie Gamekom, które Nam bardzo pomaga doświadczeniem, grupą osób gotowych na pomoc w każdej chwili. Problemy techniczne są raczej ciężkie do przewidzenia, zawsze są spontaniczne, lecz nie obawiamy się ich bo tworzymy szeroką, dobrze zorganizowaną grupę, która powinna sobie poradzić z każdym ów problemem. Sprawa oszustw jest prosta, jesteśmy nastawieni, że każdy może potencjalnie oszukiwać, dlatego w fazie eliminacyjnej każdy gracz musi nagrywać demo z gry na serwerze, natomiast podczas lana są osoby odpowiedzialne za sprawdzanie "czystości" gry. Jeżeli nie jesteśmy pewni czystości gry sami prosimy o udostępnienie dema i oceniamy je, decydując czy zespół zostanie w turnieju, czy skończy się dyskwalifikacją.

WebKiller.pl: W poprzedniej edycji turnieju CSGO udział wzięły 32 drużyny, na kolejną planujecie zwiększyć ilość do 128 drużyn, to bardzo dużo dlatego chciałbym dowiedzieć się w jakim systemie będą wyłaniani zwycięscy a także ile czasu planujecie poświęcić na rozegranie wszystkich pojedynków ?

Kuba: W przygotowaniach do pierwszej edycji ustaliliśmy, że będą to zmagania grupowe, co do drugiej sami jeszcze rozważamy system, gdyż chcemy aby był on najbardziej sprawiedliwy. Dwiema głównymi rozwiązaniami, które bierzemy pod uwagę to grupy jak miało to miejsce w lipcu, bądź system drabinki (coś a'la esl). Wiadomo, że drabinka zajęłaby dużo mniej czasu, niestety kosztem sprawiedliwości (łatwiej wygrać parę meczy bo1 niż wyjść z grupy). Czas jaki będzie przeznaczony na rozgrywki online jest uzależniony od ilości wpisanych zespołów i do wtedy prawdopodobnie podejmiemy decyzję odnośnie rozgrywek, wstępnie uważamy, że miesięczne/ półtorej miesięczne rozgrywki wystarczą aby wyłonić 32 najlepszych drużyn.

WebKiller.pl: Wśród wszystkich drużyn znajduje się także 8 zaproszonych przez was, które to są teamy i dlaczego zasłużyły na specjalne zaproszenie ?

Kuba: Póki co lista nie jest jeszcze kompletna, do końca eliminacji podamy wszystkie zespoły. Obecnie są to dwie najlepsze drużyny z poprzedniego wydarzenia oraz drużyna Gamekomu, która również bardzo zaprezentowała się, pokazując że są w stanie stanąć do walki o podium. Kolejnymi zaproszeniami będą celowane w drużyny utytułowane na amatorskich turniejach w Polsce, aby zapewnić wysoki poziom turniejowi offline. Dodam jeszcze, że póki nie ma zapisanych 64 zespołów są 4 miejsca na drużyny zaproszone, dopiero po przekroczeniu ów liczby kolejne 4 sloty zostaną wykorzystane.

WebKiller.pl: Solec E-Sport CUP 2017 w odróżnieniu od edycji z 2016 wnosi 2 dodatkowe gry HearthStone i Fifę 17, dlaczego akurat te gry i czy planujecie jeszcze jakieś atrakcje dla widzów lub samych graczy ?

Kuba: Cóż, postawiliśmy na te gry ze względu na grywalność fify oraz samym zainteresowaniem ów grą, EA Sports robi naprawdę fajna pracę przy udoskonalaniu swojej produkcji, dlatego stawiamy właśnie na FIFA 17. Odnośnie hearthstone była to inicjatywa naszego Soleckiego Centrum Kultury, która sama organizuje eventy w ów grę, w samym Solcu gra cieszy się wysokim zainteresowaniem, wymaga dużych umiejętności i przewidywania gry przeciwnika. Oprócz tych dwóch gier planujemy przeprowadzić kolejna edycję pobocznego turnieju w CS:GO, który również cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na samym wydarzeniu w planach są również quizy z znajomości e-sportu, zobaczymy jak to wyjdzie Uśmiech

WebKiller.pl: Turniej w Fifę będzie rozgrywany na której konsoli ? czy może będzie to komputer wtedy jakie pady będą dostępne dla graczy ?

Kuba: Rozgrywki w Fifę będą rozgrywane na konsoli XBOX One, postaramy również się o jakieś nagrody od twórcy gry- EA Sports

WebKiller.pl: Właśnie wyprzedził Pan trochę moje kolejne pytanie,na jakie nagrody pieniężne lub rzeczowe mogą liczyć zwycięscy poszczególnych turniejów ?

Kuba: W fife planujemy samą grę oraz pad do Xbox One, w przypadku hearthstone będą to pieniądze.

WebKiller.pl: O jakiej puli mówimy i co z CSGO jakie tam będą nagrody ?

Kuba: Pula na hearthstone to całość wpisowych na ów turniej, sponsorów jest bardzo ciężko pozyskać na gry karciane bo są postrzegane jako hazard, tak więc wszystko zależy od ilości graczy. W CSGO jest zupełnie inaczej, prócz wpisowych dochodzą sponsorzy, miejmy nadzieję na patronat starosty Bydgoskiego i nagrody rzeczowe. Pula która nas zadowoli to 5-10 tysięcy zł., dodatkowo nagrody rzeczowe dla MVP turnieju oraz turnieju drugoplanowego.

WebKiller.pl: Na waszym fanpagu ludzie dopytywali się o sprzęt na którym przyjdzie im grać a także o serwer i używanie wspomagaczy. Zbierzmy do kupy odpowiedzi na te pytania, jaki sprzęt będzie na turnieju, czy można przynieść własny, jaki będzie tickrate serwera oraz czy można używać skryptów typu bunnyhop, sweetfx lub bindów na rzucanie granatów w skoku itp. ?

Kuba: Póki co specyfikacja komputerów jest następująca (prawdopodobnie dojdzie 10 kolejnych PC):
-Intel Core i7 3770
-MSI Radeon HD 7770
-Ram 8gb
-Benq GL2450.

Bunnyhop całkowity zakaz,
Z sprzętu pozwalamy przynieść swój monitor oraz oczywiście klawiatury, myszki, podkładki etc.,
Tickrate 128
Sweetfx nie jesteśmy w stanie wykryć na rozgrywkach online, na offline zabronione (możliwość ustawienia poświaty w monitorze)
Na bindy pozwalamy

WebKiller.pl: Chciałby Pan na koniec dodać jeszcze jakieś istotne informacje lub jakoś zaprosić do przyjścia na tą imprezę ?

Kuba: Chciałbym wszystkich zaprosić do zapisów, jak i odwiedzenia wydarzenia jako obserwator, zrobimy wszystko żeby Wam się spodobało! Jeśli mogę to chciałbym pozdrowić wszystkich współtworzących zarówno tą edycję jak i poprzednią, do zobaczenia!

WebKiller.pl: Jeszcze ostatnie pytanie wybiegające trochę w przyszłość czy po 2 edycji macie już w planach kolejne ?

Kuba: Tak, prawdopodobnie nie będzie już to pod szyldem Solec E-sport CUP, ale tak, więcej informacji podamy po skończeniu ów edycji.

WebKiller.pl: To już wszystkie pytania przygotowane dla Pana, dziękuję za wywiad i życzę aby nie było żadnych niemiłych niespodzianek podczas eventu.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Turniej Super Game E-Sport | Rybnik | 18-20 stycznia CyberSpider 0 526 09-01-2017, 14:59
Ostatni post: CyberSpider
  E-Sport Challenge Winter Edition Gimek90 0 609 08-01-2016, 12:41
Ostatni post: Gimek90
  E-Sport Piotrków Winter Edition Gimek90 0 885 07-01-2016, 11:06
Ostatni post: Gimek90

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości