WebKiller.pl
Znajdź nas na

Streamy: [-]
Polecane
Turniejowe


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wypalony poradnik jak zarabiać na rynku steam używając naklejek CSGO
#1
W poradniku tym opiszę jak zarobić na turniejach eSportowych w CSGO rangi major. Zacznijmy od tego co można przeczytać w tytule "wypalony poradnik", napisałem tak ponieważ aktualnie dzięki tej wiedzy można zarobić tylko drobne a nie tak jak kiedyś nawet kilka set euro jednak nadal mamy prawie 0 szanse że na tym stracimy, dodatkowo udostępniając ten poradnik publicznie konkurencja będzie jeszcze większa więc i zarobki mogą być mniejsze ale mimo to postanowiłem go udostępnić aby każdy miał szansę raz na jakiś czas polepszyć sobie ekwipunek w csgo.

Tyle słowem wstępu, przejdźmy do konkretów. Mniej więcej 3 razy do roku organizowane są turnieje eSportowe w CSGO które prowadzi ESL One oraz Dreamhack przy współpracy z Valve wtedy możemy mówić o turnieju rangi major które są wielkim wydarzeniem transmitowanym na twitch z udziałem komentatorów. Dodatkowo Valve w tym czasie zawsze wprowadza do gry specjalne naklejki, wcześniej były to tylko drużyny które występują w turnieju ale ostatnio dodane były także naklejki z autografami graczy które prawdopodobnie będą teraz stałym elementem tych turniejów ponieważ już można kupować naklejki do nadchodzącego DreamHack Cluj-Napoca i są tam zarówno drużyny jak i sami gracze.

Zarabiamy kupując właśnie te naklejki drużyn lub autografów i sprzedając je po określonym czasie ponieważ kiedy kończy się całe wydarzenie nie można już kupić tych naklejek nigdzie po za rynkiem steam na którym handlują zwykli ludzie. Jeśli ktoś ma dylemat czy kupować naklejki drużyn czy autografy to mogę jedynie napisać że ostatnio lepiej sprzedawały się autografy ale to prawdopodobnie dlatego że były czymś nowym czego jeszcze wcześniej nie było i trudno teraz określić co jest lepszym wyborem. Pamiętać trzeba jednak że nie kupujemy naklejek od razu tylko czekamy na ostatni dzień turnieju wtedy zawsze jest promocja i kosztują one około 0,23 euro a sprzedajemy je po np. miesiącu za 0,33 euro, oczywiście ktoś pomyśli co to za zarobek 0,10 euro i ma rację tylko że jeśli kupimy takich naklejek 1000 (tyle można maksymalnie trzymać przedmiotów w ekwipunku csgo chyba że wystawimy je na rynku to wtedy zwalnia nam się miejsce ale na rynku też są limity) za 0,23 i wydamy na to 230 euro to możemy zarobić 100 euro. Jest to oczywiście przykład ponieważ każda naklejka ma inny wzrost ceny względem czasu jaki trzeba odczekać, tutaj musicie sami zadecydować czy kupować naklejki popularnych drużyn, zawodników czy tych mniej znanych których ludzie później mniej będą kupować ale też mniejszą konkurencję będziemy mieli, najważniejszy jednak jest czas bo czekając dłużej więcej zarobimy lecz jeśli będzie zbliżał się kolejny turniej ludzie masowo zaczną się wyprzedawać około miesiąca przed turniejem przez co cena drastycznie spadnie, można wtedy szybko sprzedać wszystko i zaczekać na nowe naklejki lub przeczekać cały turniej licząc że cena później znów wzrośnie co się stanie na pewno ale może to potrwać nawet rok bo większość kupujących prawdopodobnie wybierze najnowsze naklejki.

Dlaczego to jest takie pewne ? ponieważ jeśli coś znika z sklepu staje się z czasem coraz rzadsze, ludzie kupują naklejki i dodają je na swoje bronie a robiąc to nie można już ich odzyskać czyli ilość dostępnych produktów cały czas maleje więc i cena rośnie z tym że jak już pisałem jest to wypalony poradnik ponieważ aktualnie tak dużo osób go stosuje że naklejki nie stają się już tak szybko rzadkie a co za tym idzie cena wolniej rośnie bo ludzie kupują po kilka set albo tysięcy naklejek. Stracić możemy w przypadku gdy valve zbanuje nam konto za nie uczciwą grę wtedy wszystko jest zablokowane lub gdy jakiś idiota postanowi wystawić swoje naklejki za mniejszą cenę niż je kupił (pamiętajcie też że wystawiając coś na rynku steam pobiera 15 % zysku)

Aktualnie zbliża się DreamHack Cluj-Napoca o którym już wspominałem, możecie sprzedać swoje bronie i kupić naklejki podczas promocji a po paru miesiącach odzyskać pieniądze i z powrotem kupić utracone skiny a dodatkowo dokupić kolejną broń lub zarobione pieniądze przeznaczyć na jakąś grę na steam w którą chcecie pograć albo sprzedać na allegro i mieć prawdziwe pieniądze. Metodę tą można stosować także w innych grach lub na innych przedmiotach jeśli tam też są takie przedmioty które stają się rzadkością, jeśli macie jakieś pytania to piszcie śmiało.
Odpowiedz
#2
Ewentualnie można zaryzykować kupując pojemnik i licząc na rzadką naklejkę. Takim przykładem był autograf Olofa, który cenowo odbiegał od drużyny, bo kosztował prawie 3 euro kiedy jego koledzy mniej więcej po 50 centów.
Również Pasha kosztował więcej niż reszta Virtusów, co oznacza, że mając szczęście w losowaniu mogliśmy zarobić Uśmiech

Czasem też kilka godzin po wprowadzeniu tych naklejek chodzą one po niemało centów, przez co szybki zakup kilku pojemników może dodać nam trochę funduszy do portfela.
[Obrazek: lo3dqi.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości