WebKiller.pl
Znajdź nas na

Streamy: [-]
Polecane
Turniejowe


Ocena wątku:
 • 0 głosów - średnia: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Zmiany na amerykańskiej scenie League of Legends.
#1
[Obrazek: 0124_LCSNA.jpg]
Zmiany na amerykańskiej scenie League of Legends

Witajcie,

     mistrzostwa świata sezonu 5 dobiegły końca. Po pewnym zwycięstwie zespołu SK Telecom drużyny z całego świata przygotowują się do zmian, jakie nadejdą już niebawem. Przed-sezon wprowadzi zmiany w itemizacji, zmodyfikuje wizerunek strzelców wyborowych a także doda nowego potwora w dżungli ( Po więcej informacji dotyczących przed-sezonu idź TUTAJ ).
    Z tych właśnie przyczyn profesjonalne gamingowe drużyny postanawiają - jak co roku - zmienić swój skład : wymienić najsłabsze ogniwa, zatrzymać najsilniejszych zawodników a także szukać nowych trenerów, którzy pomogliby przemienić 5 zawodników w jedną, zgraną drużynę.

     W tym artykule skupie się głównie na zmianach, które zaszły na amerykańskiej scenie League of Legends.
I. Cloud9
[Obrazek: Cloud9_team_logo.jpg]

Mające swój początek w 2012 roku, amerykańskie Cloud9 było dużą niespodzianką na mistrzostwach świata 5 sezonu. Choć nadzieje na sukces tej drużyny były małe (awansowała ona na mistrzostwa świata z 7 miejsca amerykańskiej ligi, pokonując głównych faworytów : Team Liquid i Team Impulse) po pierwszym tygodniu zmagań drużyna na swoim koncie miała 3 zwycięstwa i zero porażek, w tym zwycięstwo z gigantem europejskim - Fnatic. Jednak drugi tydzień okazał się całkowitą katastrofą. Cloud9 wystarczyła tylko 1 wygrana by przejść do następnego etapu mistrzostw. Jednak przegrała wszystkie 3 mecze tym samym odpadając z turnieju.
     Dlatego też Daerek "LemonNation" Hart, wspomagający C9, postanowił przejść do sztabu drużyny, dając szansę innemu zawodnikowi ( Źródło
).
     Kto dołączy do C9 w zastępstwie ? Tego jeszcze nie wiadomo, jednakże trwają obecnie 'testy' graczy, którzy mogą się zgłaszać spełniwszy wymagania :

"By zakwalifikować się na testy do C9, podane niżej wymagania muszą zostać spełnione
 • Musi mieć 17 lat lub więcej od stycznia 2016 roku.
 • Musi być biegły w rolach Wspomagający/Dżungler.
 • Musi być w stanie przeprowadzić się i żyć w naszym domu w Kalifornii, a także podróżować co jakiś czas.
 • Musi obecnie być na poziomie Challenger (Pretendent) na serwerze Ameryka Północna, Europa, Korea, Chiny, Turcja, lub Oceania.

Poniższe umiejętności są cenione, lecz nie wymagane:
 • Znajomość języka angielskiego.
 • Doświadczenie w profesjonalnym graniu.
 • Referencje zawodowe.

Z powyższego wynika, że Hai, obecny dżungler C9 może przenieść się na pozycje Supporta, a na jego miejsce przyjdzie osoba z zewnątrz. Drugą opcją jest po prostu przygarnięcie Supporta z zewnątrz.

II. Team Dignitas
[Obrazek: Dignihead.jpg]

Team Dignitas... Niegdyś jedna z czołowych drużyn League, dziś nie mająca nawet pełnego składu graczy. Sama organizacja założona została w 2003 roku, w lola gra od początku pierwszego sezonu. Po zakończeniu amerykańskiego LCS ( w mistrzostwach bowiem nie uczestniczyłą ) w składzie DIG zaszło wiele zmian. Core JJ, strzelec Teamu Dignitas, jak i Gamsu, gracz na górnej alei, zostali przeniesieni na ławkę rezerwowych. Muszę przyznać, że jest to dobra decyzja, gdyż swoim poziomem nie dorównywali pozostałym graczom. Nie wiadomo jeszcze, kto przyjdzie na ich miejsce, lecz wiadomo, kto może się o to miejsce starać :

Wymagania :

- Ranga Mistrzowski Krąg +300 w regionie który brał udział  w mistrzostwach świata sezonu 5.

- Umiarkowana znajomość języka angielksiego, płynność jest dużym plusem.

- Zdolność przeprowadzki do Gamingowego Domu znajdującego się w LA.

- Musi mieć co najmniej 17 lat (licząc od stycznia 2016 roku).

- Wcześniejsze doświadczenia z profesjonalnego grania są wysoce cenione.

Zatem nie wiadomo dokładnie, kto dostanie się na pozycje ADC i Top lanera. Wiadomo zaś, że Team Dignitas musi zrobić coś ze swoim składem. Jeżeli nic się nie zmieni, drużynę czekają gry relegacyjne, a może i spadek do Challenger Series...

III. Team SoloMid
[Obrazek: 300px-TSM_Logo.jpg]

Chluba amerykańskiego e-sportu, legenda Lola : Team SoloMid, po odejściu Dyrusa ( stworzone przez niego, a przetłumaczone przeze mnie, AMA znajdziesz TUTAJ ) musi znaleźć nowego top-lanera, który wypełni braki bo Dyrusie. Spekulacji jest wiele, jednak najprawdopodobniej będzie to Hauntzer, top-laner Teamu Gravity. Nie było nigdy o nim głośno, jednak jestem pewien, że po odpowiednim czasie spędzonym w TSM będzie w stanie grać na najwyższym poziome. Poza tym, sam Dyrus umieścił go na liście top-lanerów, których rad byłby widzieć na swoim miejscu.
     Jednak nie jest to koniec zmian w TSM. Po mistrzostwach świata wielu zawodników tej drużyny poszło w ślady Dyrusa : wspierający Jang-sik "Lustboy" Ham został analitykiem, dżungler Lucas “Santorin” Tao Kilmer Larsen odszedł z zespołu.
     Jednakże najważniejsza zmiana zaszła na pozycji strzelca wyborowego : Jason “WildTurtle” Tran został przeniesiony na ławkę rezerwowych, a na jego miejsce przyszedł Yiliang "DoubleLift" Peng, były zawodnik CLG. Ta zmiana zatrzęsła amerykańską społecznością League. Zawodnik z drużyny, która jest największym rywalem TSM`u ( Mecze TSM vs CLG nazywane były El Clásico lola ), zasilił jej szeregi.

IV. Counter Logic Gaming
[Obrazek: CLGEU_Logo.png]

Po mistrzostwach świata 5 sezonu w szeregach CLG zabrakło dwóch graczy : Eugene "Pobelter" Park`a i wspomnianego już DoubleLift`a .Co do drugiego, to -co ciekawe- drużyna podjęła decyzję o wyrzuceniu samego gracza. Powody jak na razie nie są jasne, jednak na jednym z streamów supporta CLG, Aphromoo`a, kolegi DoubleLifta, padło wiele zdań mniej więcej wyjaśniających całą sytuację ( link TUTAJ ). Małe streszczenie jego uwag  :
Nastawienie DoubleLift`a zawsze ciągnęło całą drużynę 'w dół'. Negatywnie wpływał na ich morale i atmosferę panującą w drużynie. Podliczyli plusy ( liczni fani, społeczność, umiejętności ) i minusy ( złe nastawienie, zła atmosfera  drużynowa ) jego obecności w drużynie, i ostatecznie zdecydowali, że najlepszym dla niego rozwiązaniem będzie wyrzucenie go z drużyny. Aphromoo sądził, że on i DoubleLift zawsze byli dobrymi przyjaciółmi, i był bardzo zdziwiony tym, co mówił DoubleLift ( na jednym ze streamów na Twitch`u Double powiedział że nie są już więcej przyjaciółmi czy coś takiego ).
     
Oświadczenie prezesa CLG :
  "Było wspaniale być częścią przemiany DoubleLift`a w profesjonalnego gracza od czasu gdy poznałem go w kolejce solowej kilka lat temu. CLG i DoubleLift przeszło razem wiele rzeczy, i właśnie przez tą historię jest naprawdę wiele rzeczy które musiały by zostać wytłumaczone w najmniejszych detalach by społeczność miała pełny kontekst stojący za naszą decyzją. Szanując DoubleLift`a i naszych fanów, i nie chcąc by przechodzili przez całe to wydarzenie, chcę to zostawić takim, jakim jest.
DoubleLift był wielką częścią dziedzictwa Counter Logic Gaming. Przeszliśmy przez dwa Mistrzostwa Świata, walczyliśmy w relegacjach, trzymaliśmy się razem przez 5 lat i razem wygraliśmy mistrzostwa NA LCS. To była niesamowita wędrówka i życzę mu szczęścia w przyszłości."
                                                                                         
 - George "HotshotGG" Georgallidis

Oświadczenie DoubleLift`a :
  "Counter Logic Gaming zrobiło dla mnie wiele rzeczy. Przygarnęli mnie gdy byłem młody i niesprawdzony, przekształcając mnie na gracza jakim jestem dziś. Dzięki ich wsparciu jesteśmy dumni stojąc na podium jako czempioni. Na podium, największym jaki dotychczas NA LCS posiadało. Jest mi bardzo smutno opuszczać drużynę za którą stałem od wielu lat, lecz muszę respektować ich decyzję i skierować swe kroki w innym kierunku."
                                                                                            
- Peter "Doublelift" Peng

Na streamie Aphro można znaleźć wiele informacji o pozostałych zmianach w składzie.
Pobelter, już w poprzednim splicie, miał być 'drugorzędnym' mid-lanerem, jednak z powodu problemów HuHiego z wizą stał się ich głównym zawodnikiem. Jako że grał dobrze, tak pozostało. HuHi też był pozytywnie nastawiony i po prostu dalej solidnie trenował. Mówione było, że w następnym splicie (tym, który się zbliża) HuHi, jak pierwotnie było planowane, stanie się głównym graczem na środkowej alei. Jako że Pobelter nie chciał siedzieć na ławce rezerwowych, odszedł.
Natomiast jeżeli chodzi o zastępce DoubleLifta, mówi się, że zastępcą będzie Jason “WildTurtle” Tran, obecny rezerwowy TSM`u, były główny ADC TSM`u. Sam Aphro mówi, że Turtle jest spoko gościem i niezłym graczem. Myśli, że pasowałby do drużyny dużo lepiej niż DoubleLift jeżeli chodzi o drużynowego ducha i pewność siebie. Jednocześnie zaznacza, że więcej strzelców wyborowych będzie testowanych na tę pozycję.

Zmiany w drużynach europejskich


I. H2K Gaming
[Obrazek: 20150119141704-3635.png]

Angielska organizacja H2K Gaming zawiadomiła na swojej stronie internetowej (link TUTAJ ) o odejściu francuza Jean-Victor`a "Loulex`a" Burgevina.
Piszą : "H2K i Jean-Victor "Loulex" Burgevin postanowili rozdzielić swoje drogi po niesamowicie udanym debiucie w EU LCS gracza, jak i samej drużyny. Jean i jego koledzy z drużyny zajęli trzecie miejsce we wiosennym jak i w letnim splicie, jednocześnie kwalifikując się do Mistrzostw Świata sezonu 5.

"Praca z Jean`em była przyjemnością. Bardzo dobrze się dogadywał z zawodnikami jak i z zarządem H2K, był naprawdę zabawną osobowością. Jest jednym z najlepszych wschodnioeuropejskich graczy Lee Sin`em jakich widziałem i będzie naprawdę dużym wzmocnieniem dla każdej drużyny szukającej dżunglera. W następnym splicie oczekuję, że zobaczę Loulex`a w silnej drużynie."
                                                                     
   ~Richard Wells - CEO H2K

Francuski zawodnik zamierza przejść do innej drużyny w następnym sezonie. Szczególnie interesuje go granie w drużynie północno amerykańskiej ( Był to główny czynnik który wpłynął na jego decyzję ).

"Z pewnością spędziłem z H2K bardzo przyjemny rok, mój pierwszy rok w prawdziwie profesjonalnej drużynie, jednakże dziś zdecydowałem, że nasze drogi rozejdą się. Było przyjemnością pracować z moimi kolegami z drużyny w grze jak i poza nią. Życzę im samych najlepszych rzeczy. Zamierzam szukać drużyny w Ameryce lub w Europie."
                                                                       
 ~Jean-Victor "Loulex" Burgevin        

Nie trzeba przypominać, że każdy z H2K chciałby podziękować Loulex`owi za jego udział w zmaganiach a także za wkład jaki uczynił by dostać się na mistrzostwa świata."

http://www.h2k-gaming.eu/2015/11/03/loulex-leaves-h2k/ - Oficjalne źródło.

II. SK Gaming
[Obrazek: sk_logo.jpg]

Zmiany zaszły także w SK Gaming. Na swoim twitterze top-laner Simon "Fredy122" Payne ogłosił, że na chwilę obecną jest 'wolnym agentem', czyli graczem poszukującym drużyny.

[Obrazek: jf8kls.jpg]

Nie wiadomo jeszcze, kto przyjdzie na jego miejsce.PS. Temat będę aktualizował w razie gdyby zmiany 'niepewne' oficjalnie potwierdziły się.
Pozdrawiam, jw.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Team Kinguin otwiera akademie graczy League of Legends CyberSpider 0 845 08-06-2017, 09:52
Ostatni post: CyberSpider
  Kto dostał najbardziej dotkliwe nerfy w historii League of Legends! Naiwek 0 1,492 27-04-2015, 12:35
Ostatni post: Naiwek
  Nowe forum League of Legends - Beta DethTroll 0 1,713 06-02-2015, 20:37
Ostatni post: DethTroll
  Zmiany historii meczów, nowy splash art Varusa i kolejne zmiany Kassadina DethTroll 0 1,477 05-02-2015, 18:54
Ostatni post: DethTroll
  League of Legends Wyprzedaż! Strus 0 1,452 10-01-2015, 15:14
Ostatni post: Strus

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości