WebKiller.pl
Znajdź nas na



Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upgrade sprzętu
#1
Cześć wszystkim! 
Mam w sumie stosunkowo nowy sprzęt, bo z 2015 roku, lecz typowo budżetowy.
Chciałbym z tego sprzętu zrobić komputer do nagrywania bardziej wymagających gier na YouTube?
Nie mam na myśli oczywiście żadnego Battlefield'a, bo w sumie nie trawię tej serii gier.

Poniżej zamieszczam specyfikacje mojego komputera.
Pominąłem kwestie monitora, obudowy i zasilacza.

Procesor - Intel Core i3-4160 2x 3.6GHz
Karta graficzna - Sapphire Radeon R9 270 2GB
Płyta główna - ASRock H81M
RAM - 8GB DDR3 PC1600 CL9 GoodRam
Reply
#2
W sumie RAM możesz dokupić bez problemu, do nagrywania bym polecał conajmniej 16/32 GB (czyli 4x4GB albo 4x8GB) żeby korzystały wszystkie wątki.

Z płytą główną, to nie wiem co poradzić. Nie mam, ale podejrzewam że narazie wystarczy.

Karta graficzna... W sumie teraz wszystkie lepsze karty podrożały, ale w stosunku mocy do ceny polecałbym GTX 1060 TI. Karta jest dobra, i dość tania, choć przez podwyżkę cen (Pewnie przez Bitkojny, jak ja ich urła nienawidzę #pdk)

Procesor powinien działać do samego grania, ale z nagrywaniem może mieć problemy. Jeśli masz to w zakresie cenowym, to polecałbym kupić może jakąś I7 7700, i ewentualnie ją podkręcić, jak tylko jest to możliwe.


No i nie dałeś informacji o dysku, na wszelki wypadek polecałbym też kupić jakiś dysk SSD (chociażby na system, lub bardziej wymagające gry, będzie szybciej działać, mapy będą się szybciej wczytywać itd...)

Ogólnie cały ten set powinien pomóc.

Jednak jeślibyś chciał grać w gry typu CS:GO i wkroczyć na nieco wyższy poziom, to spróbuj kiedyś zainwestować w 100+ Hz, podobno pomaga, u mnie narazie jeszcze bieda, więc dopiero w przyszłości kupię, i sprawdzę.


Miłego dnia tak czy inaczej! ^^
Pomogłem? Daj +Rep!
Pomogłem bardzo? Daj Donate korzystając z linku to profilu Oczko
Jakieś pytania, niejasności, błędy w tematach? Wyślij wiadomość ! Profil Steam
"Nie ilość, ale jakość".

Reply
#3
I7-7700 odpada, ze względu na dostosowanie obecnego zestawu pod Socket 1150, a nie pod 1151 :/
Niby jedna cyfra, a ile zmienia Szczęśliwy
Reply
#4
W takim razie jeśli cena nie gra roli to i7 4770K podkręcony powinien dobrze działać Język. Jeśli się nie mylę to do socketa powinien działać.


Ps. Przepraszam, ale nie sprawdziłem akurat tej płyty głównej Język
Pomogłem? Daj +Rep!
Pomogłem bardzo? Daj Donate korzystając z linku to profilu Oczko
Jakieś pytania, niejasności, błędy w tematach? Wyślij wiadomość ! Profil Steam
"Nie ilość, ale jakość".

Reply
#5
Dodatkowo z tą płytą główną jest taki mankament, że ma tylko 2 sloty na RAM.
Więc nie mogę kupić dodatkowego 2x 4GB, tylko muszę wymienić cały obecny RAM, na 2x8GB.
Reply
#6
Hmm, więc jednak musisz zainwestować w nową płytę główną (min. żeby obsługiwała inne sockety na kolejny ewentualny upgrade) albo dokupić ram, ale jeśli twoje fundusze dadzą radę polecałbym jednak od razu kupić 2x 16 gb DDR3, będzie spoooooory zapas na przyszłość, i zapewne taka ilość wystarczyłaby dla najbardziej wymagających gier z roku 2018-2019 Oczko

Pozdrawiam Oczko
Pomogłem? Daj +Rep!
Pomogłem bardzo? Daj Donate korzystając z linku to profilu Oczko
Jakieś pytania, niejasności, błędy w tematach? Wyślij wiadomość ! Profil Steam
"Nie ilość, ale jakość".

Reply
#7
Najgorzej to zrobiłem w temacie tych slotów do RAM-u Szczęśliwy
Masakra :p

Wgl, tą płytę kupowałem w morele. Była rozwalona, wysłałem na serwis, odesłali rozwaloną nadal, ale działa Szczęśliwy
A jak poruszysz któryś kabel, już nie pamiętam który. To komp gaśnie po 5 sekundach i rusza, gaśnie i rusza Szczęśliwy
Reply
#8
Może problem z niedopiętym pin'em albo kablem od dysku/zasilania procesora?
Pomogłem? Daj +Rep!
Pomogłem bardzo? Daj Donate korzystając z linku to profilu Oczko
Jakieś pytania, niejasności, błędy w tematach? Wyślij wiadomość ! Profil Steam
"Nie ilość, ale jakość".

Reply
#9
Nie mam chwilowo zbytnio czasu, żeby przy tym pogrzebać, ale w wolnej chwili zajrzę, i zdam tu relacje :p
Reply
#10
Spoko, to są moje główne podejrzenia co do tego faktu. Jeśli nie, to pogłówkuję dalej Język
Pomogłem? Daj +Rep!
Pomogłem bardzo? Daj Donate korzystając z linku to profilu Oczko
Jakieś pytania, niejasności, błędy w tematach? Wyślij wiadomość ! Profil Steam
"Nie ilość, ale jakość".

Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)